Jaki rozmiar?

 

 

 

OBWÓD BIUSTONOSZA:

Aby określić obwód biustonosza, powinnaś zmierzyć  się  centymetrem krawieckim ciasno pod biustem, na wydechu, miarkę przeprowadzając poziomo pod granicą piersi. Od uzyskanego wyniku odejmij  5cm i zaokrąglij w dół do najbliższego produkowanego obwodu. Postępujemy tak, gdyż obwód biustonosza jest wykonany z elastycznych materiałów i uciąga się. Aby otrzymać odpowiednie podtrzymanie biustu obwód powinien ściśle przylegać, ale nie uciskać.

 Czyli, jeśli Twój obwód wynosi  np:

  1.    78cm powinnaś szukać stanika w rozmiarze polskie 70cm/brytyjskie 32 pod biustem,
  2.    71cm powinnaś szukać stanika w rozmiarze polskie 65cm/brytyjskie 30 pod biustem,
  3.    85cm powinnaś szukać stanika w rozmiarze polskie 80cm/brytyjskie 36 pod biustem

 Mierząc biustonosz zawsze zapinaj na najluźniejszą  haftkę. W  trakcie użytkowania, gdy obwód trochę się rozciągnie masz możliwość regulacji. Jeśli obawiasz się, że obwód jest za ciasny, weź w nowym staniku kilka głębokich wdechów, poruszaj rękoma i sprawdź czy jest Ci wygodnie. Pas biustonosza powinien leżeć  poziomo na wysokości fiszbin.

 

Rozmiar miseczki:

Aby określić rozmiar miseczki zmierz się w biuście, przeprowadzając  miarkę poziomo w najszerszym miejscu biustu. Najlepiej w miękkim dobrze podtrzymującym, ale nie spłaszczającym piersi staniku.  Centymetr przeprowadź swobodnie, bez ściskania, możesz pochylić się lekko do przodu. Zapisz wynik.  Następnie w Tabeli Rozmiarów odszukaj Swój obwód i w jego wierszu znajdź wartość Twojego wyniku obwodu w biuście, w rubryce miseczki znajdziesz literkę odpowiadającą Twojemu rozmiarowi miski.

Zakładając że: Twój obwód w biuście to np:  99cm, to odczytamy następujące rozmiary przy wyżej ustalonych obwodach.

  1.       Pod biustem  78cm, w biuście 99cm – Rozmiar 70cm/32 FF
  2.       Pod biustem  71cm, w biuście 99cm – Rozmiar 65cm/30 GG
  3.       Pod biustem  85cm, w biuście 99cm – Rozmiar 80cm/36 D

 

Jeżeli masz jakieś wątpliwości lub powyższy opis jest niejasny skontaktuj się ze mną pod wskazanym numerem telefonu do kontaktu ze sklepem 692 102 958 albo napisz e-maila. sklep@trzykoronki.pl

 

wskazówki:

- Pamiętaj, że rozmiar wyliczony wg. wyżej wymienionych rachunków to Twój rozmiar wyjściowy. Biustonosze  są wykonane z różnych materiałów i w tym samym rozmiarze jeden model może być dla Ciebie zbyt ciasny, natomiast  inny zbyt luźny. Jeśli decydujesz się na zmianę obwodu to należy również zmienić wielkość miseczki.  Ważna jest zasada, że jeżeli  zwiększasz obwód o jeden zakres to zmniejszasz miskę o jeden rozmiar,  zmniejszasz obwód o jeden zakres to zwiększasz miskę o jeden rozmiar np: Twój wyjściowy rozmiar to: standardowy obwód  70cm/32 FF.

 Biustonosz o ścisłym obwodzie (sugerowany wybór większego rozmiaru obwodu)  75cm/34F.

 Biustonosz o rozciągliwym obwodzie (sugerowany wybór mniejszego obwodu)  65cm/30G.

W opisach biustonoszy znajdziesz informację o obwodach i miseczkach dla danego modelu.

- Pamiętaj, jeśli planujesz zakup biustonosza produkcji polskiej to Swojego rozmiaru szukasz w Tabeli Rozmiarów Polskich Producentów lub Tabeli danej firmy. Jeżeli planujesz zakup biustonosza produkcji brytyjskich firm to szukasz rozmiaru w Tabeli Rozmiarów Brytyjskich.

 

Przy każdym produkcie jest podana informacja jakiej produkcji jest dany model oraz jaka rozmiarówka, natomiast przy Tabelach Rozmiarów są podane firmy jakich dotyczy dana tabela.

Tabela rozmiarów

Tabela rozmiarów brytyjskich dotyczy firm: FREYA, FANTASIE, FAUVE, ELOMI,PANACHE SUPERBRA, CLEO, MASQUERADE, ATLANTIS, GOSSARD, AUDELLE, ONLYHER, ROYCE, BESTFORM, CHARNOS,  TRINNY & SUSANNAH,