BRAFITTING:

Brafitting – to  indywidualne dopasowanie biustonosza do naszej sylwetki. Znalezienie odpowiedniego obwodu i wielkości miseczki oraz fasonu odpowiadającego budowie naszych piersi. Każda, z nas jest inna. Dwie kobiety o tych samych obwodach pod biustem i biustu nie zawsze noszą ten sam rozmiar biustonosza. Często tej samej  kobiecie dobieramy  różne rozmiary w zależności od fasonu, materiału z jakiego jest wykonany biustonosz oraz producenta. Statystyki  mówią, że 80% kobiet nosi źle dobrany biustonosz. Często wydaje nam się, że z naszymi stanikami jest wszystko w porządku. Poprawiamy je w ciągu dnia, przeszkadzają nam ciągle opadające ramiączka, piersi wysuwają  się z miseczek dołem kiedy podnosimy ręce do góry oraz wyskakują  górą kiedy biegniemy.  Jednak myślimy, że tak już jest, że to nasz biust jest niewymiarowy, nietypowy.

 NIC BARDZIEJ BŁĘDNEGO!

Dobrze dobrany stanik zapewni naszemu biustowi:

- bezpieczeństwo w ciągu dnia, czyli odpowiednie podtrzymanie biustu.

- estetyczny wygląd, wyszczuplenie sylwetki odsłonięcie talii,

- odciążenie kręgosłupa  od ciężaru jaki spoczywał do tej pory na ramionach.

 

 

OBWÓD BIUSTONOSZA:

Podstawą dobrego dopasowania jest dobranie odpowiedniego obwodu (pasa) biustonosza. Jest on odpowiedzialny za podtrzymanie biustu w 80%. Pas obwodu powinien ściśle przylegać do ciała, ale też nie wrzynać się. Jeśli  miseczki dołem  wjeżdżają na biust kiedy podnosisz ręce oznacza to, że obwód Twojego biustonosza jest za luźny , a miseczki najprawdopodobniej zbyt małe.

 Obwód

 

 Również, kiedy  zapięcie biustonosza z tyłu przesuwa się ku górze tworząc tzw. banana, jest to oznaka zbyt luźnego  obwodu   biustonosza.

 Obwód

 

ROZMIAR  MISECZKI:

Miseczka biustonosza powinna obejmować całą pierś. Jeśli końcówki fiszbin  pod pachą wbijają się w tkankę piersi lub krawędź miseczki dzieli pierś na pół tworząc tzw. bułkowanie  nosisz miseczki o za małym rozmiarze.  Natomiast jeśli górna część miseczki marszczy się  wybierz miseczkę o rozmiar mniejszą. Linia piersi w dobrze dobranym biustonoszu powinna być gładka, a pierś z profilu powinna mieć naturalny, lekko zadarty do góry krągły kształt. Fiszbiny powinny okalać całą pierś, powinny być umiejscowione u podstawy piersi, nie zachodząc na nie oraz nie tworząc  pustej przestrzeni pomiędzy piersią  a  fiszbinom.  Koniec  fiszbiny powinien celować mniej więcej w środek pachy natomiast złącze miseczek powinno gładko przylegać do mostka.  

 Miseczka

 

 REGULACJA  RAMIĄCZEK:

Ramiączka nie powinny wrzynać się w ramiona ani powodować bólu. To nie one są odpowiedzialne za podtrzymanie  biustu, pełnią funkcje pomocniczą.

 Ramiączka

 

Ramiączka nie powinny spadać z ramion, powinny mieć taką długość by dodatkowo lekko unosiły  już podtrzymane piersi, lecz nie obciążały zbytnio ramion. 

 

 Ramiączka

 

Zrób test:

 Jeśli dobrałaś biustonosz lecz ciągle odczuwasz potrzebę skracania ramiączek co wywołuje ból ramion zrób niezawodny test: zsuń oba ramiączka i sprawdź, co się dzieje z biustonoszem. Dobrze dobrany powinien pozostać w tym samym miejscu. Jeżeli tak nie jest spróbuj mniejszego obwodu. Jednak pamiętaj, że przy zmianie obwodu zmieniamy również wielkość miseczki ( dokładny opis w zakładce ROZMIAR.